150 TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Makyaj

Makyaj şüphesiz kendimizi iyi hissedebildiğimiz terapilerden biri. Aslında daha güzel görünmek için zorunluluk değil de ' iyi ' hissetmeye yardımcı olan bir durum şeklinde bahsetmek en doğru yol olacaktır. Çünkü makyaj daha güzel görünmenizi sağlayacak bir yol değildir. Bunu sağlıklı bir beden ve ruhla kendi başınıza halledebilirsiniz.

Ancak makyajın en keyif veren aktivitelerin başında geldiği gerçeğini de yadsımamak lazım. Makyajda dikkat edeceğiniz bir kaç temel adım en doğru görünüm için size yardımcı olacaktır.

Öncelikle cilt alt tonunuzu belirleyerek işe başlamalısınız. Bu doğrudan cilt rengi değil, o rengin bazını oluşturan alt tondur ve ikisi birbirinden farklı durumlardır. Cilt alt tonunu belirlemek de oldukça kolay bir işlemdir. Bunun için en kolay yol damar kontrolüdür. Gün ışığında el bileklerinizin iç kısmında bulunan damarların renkleri size cilt alt tonunuzun hangisi olduğunu gösterecektir. Eğer damarlarınız mavi görünüyor ise soğuk, yeşik görünüyorsa sıcak alt tonlu bir cilde sahipsiniz; em yeşil hem mavi damarlar bulunuyor ise nötr bir alt tona sahipsiniz demektir. Cilt renginize uygun fondöteni seçmede bu alt ton bulma durumu oldukça etkilidir. Çünkü fondötenler temel olarak pembe ve sarı bazlı renkler çerçevesinde tonlara ayrılırlar. Sıcak alt tonlu ciltler pembe; soğuk alt tonlu ciltler sarı tonlu fondötenleri tercih etmelidirler. Nötr ciltler ise daha soft ve farklı tonlarla isimlendirilmiş fondötenleri deneyerek doğru renge ulaşabilirler. Unutmamanız gereken bir diğer detay ise makyaja hazırlık basamağıdır. Makyaj öncesinde cildinizi muhakkak temizlemeli ve nemlendirmelisiniz. Eğer ihtiyaç duyuyorsanız isteğinize uygun bir makyaj bazı da kullanabilirsiniz. Örneğin gözenek küçültücü ya da matlaştırıcı bazlar gibi.

Makyajın diğer aşamalarında da cilt alt tonunuza uygun renkleri kullanmak işinize yarayacaktır. Bununla beraber her göz rengi kendini belli eden renklere sahiptir. Örneğin, renkli gözler kendi renklerine yakın ve koyu tonlarda daha belirginleşirken, kahve gözler bronz ve gold tonlarda daha çok ortaya çıkar. Allık ve kontür işlemi yine bahsettiğimiz ve makyajın temelini oluşturan cilt alt tonunu tanımaktan geçiyor. Ancak bu aşama da dikkat edilmesi gereken bir diğer kısım yüz şekliniz olacak. Çünkü yüzünüze kontür yapacaksanız bunu yüz şeklinize uygun yapmalısınız. Son zamanların en trend uygulaması olan aydınlatıcılarda ise dikkat etmeniz gereken unsurların başında büyük taneli simlerden oluşan ürünlerden uzak durmak geliyor. Bu durum doğallıktan uzak bir görünüme sebebiyet verecektir. Daha cildin kendi ışıltısıymış gibi duran doğal görünümlü aydınlatıcılar en ideal tercih olacaktır. Maskara ve eyeliner gibi ürünler ise tamamen kişisel zevklerinize dayanan, istediğiniz görününme uygun seçebileceğiniz ürünler arasında yer alırlar.

Temel hatlarıyla size önerebileceğimiz makyaj bilgileri bunlardır ancak cildinizi sevdiğiniz ve ona iyi baktığınız sürece ne sürdüğünüzün ya da hangi rengi tercih ettiğinizin pek bir ehemmiyeti yok. Cildinizin tek ihtiyacı bakım ve sağlıktır. Makyaj ise kendinizi iyi hissedeceğiniz bir basamak olarak görülmelidir.

Daha Fazla Gönderi

Mağazamızda arayın