150 TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Yüz Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

06 Nisn 2019 tarihinde gönderildi

Herkes sağlıklı canlı görünen ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Bunu elde etmeye çalışırken yanlış uygulamalar ile cildinize zarar verebilir ve kötü sonuçlar elde edebilirsiniz. Cilt bakımı yaparken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri de kullandığınız malzemelerin temiz ve hijyenik olmasıdır. Bundan dolayı biz de bu yazımızda istenilen sonuçları elde etmeniz için sizi bilgilendireceğiz.

Nemlendirici Krem Tercihi

Yüz bakımı yapmaya nemlendirici krem kullanarak başlamak doğru bir tercih olabilir.   Bu krem tercihini yaparken yüz tipinize uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir. Sadece krem kullanarak yüzünüzü nemlendirdiğiniz düşünmek doru değildir. Bununla birlikte gün içerisinde yüzünüzü sık sık yıkamamaya özen gösterin çünkü bu şekilde cildinizin kurumasına yol açarsınız. Yüzünüzü nemlendirmeye özellikle 25 yaşınızdan sonra dikkat etmeniz gerekir çünkü yaşlanma bu yaşlarda başlar ve kuru bir cilt çok daha hızlı yaşlanır.

Sabun Kullanımının Faydaları

Yüzü sabun ile temizlemenin doğru olmadığına dair bir söylenti var fakat yüz tipinize uygun sabun tercihini doğru yaptıktan sonra kullanacağınız bu sabun cildinizin arınması ve gözeneklerinizin açılması için oldukça faydalıdır. Kullandığınız sabun yüzünüzün yağ dengesini koruyacaktır. Kuru ciltlerde daha uzun aralıklarla kullanılması faydalı olurken daha yağlı cilt özelliğine sahip olanlar daha sık kullanarak bu dengeyi sağlayabilir.

Yüz Maskeleri Nasıl Kullanılmalı?

Maske yaparken kullandığınız maskenin yüzünüzün yağ ve nem oranını dengeleme özelliğine sahip olup olmadığını kontrol edin. Maskenin pH değerinin yüzünüz için uygun olması da oldukça önemlidir. Ayrıca diğer önemli noktalardan biri de bu maskeler alkol içermemesi gerektiğidir. Bu özelliklere sahip maskeler kullandığınızda hızlı ve doğru sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu detaylara dikkat edilmediği takdirde cildinizde geri dönüşü zor olan sorunlara sebep olabilirsiniz. Sizin için derlediğimiz aşağıdaki maskeleri inceleyebilirsiniz. 

               

Doğru Tonik Uygulaması Nasıl Olmalı?

Cildi arındırmak için kullanılan önemli ürünlerden biri de peeling’dir. Peeling uygulama süresi ürüne göre değişir ama ne kadar sıklıkla yapmanız gerektiğini cildinize göre ayarlayabilirsiniz bunu yaparken cildinizi çok kurutmamaya dikkat edin. Peeling yaptıktan sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkarsanız şok etkisi yaratarak daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Peeling sonrası kullanacağınız nemlendirici kremler ise gözenekleriniz açık olduğu için daha iyi sonuç verecektir.

              

Bu gibi bakım ürünlerinin yanında cildi içerden beslemek de oldukça önemlidir. Sağlıklı beslenmek,  gerekli vitaminleri almak da bu cilt bakımınızın önemli bir parçası olmadır. Cildi sadece bakım ürünleriyle nemlendirmek de yetmez gün içerisinde bol miktarda su içmeniz de gerekir.

Cildi Kötü Etkileyen Faktörler

  1. Kalitesiz makyaj ürünü kullanmak
  2. Sigara içmek
  3. Aşırı güneşlenmek
  4. Uzun süre klimalı ortamda kalmak
  5. Sivilceleri sıkmak
  6. Makyajı çıkarmadan uyumak

Bu yazımızda size hem sağlıklı bir cilde sahip olanız için yapmanız gerekenleri hem de kaçınmanız gereken şeyleri anlatmaya çalıştık. Sizde sağlık ve etkileyici bir cilde sahip olmak istiyorsanız sayfamızda yer alan cilt bakım ürünlerinden cilt tipinize uygun olanı seçerek ilk adımı atabilirsiniz.

 

 

 

Daha Fazla Gönderi

1 yorum

  • Rojda: April 17, 2019

    Her zaman yüz bakımını en doğru şekilde nasıl yaparım diye düşünürdüm. Bu yazı gerçekten işime yarayacak nitelikte olmuş elinize sağlık :)

Bir yorum yazın

Bütün blog yorumları yayınlanmadan önce kontrol edilmektedir

Mağazamızda arayın