150 TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Ağız Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir ?

10 Mar 2019 tarihinde gönderildi

Sağlıklı bir gülümseme sahip olacağımız en güzel görünümdür ve hiç birimiz diş ağrısı istemeyiz. Sağlıklı bir gülümseme içinse özenilmiş ve doğru ürünler kullanılan bir ağız bakım rutini olmazsa olmazdır.

Bu rutinlere başlamadan önce belirtmekte fayda olan bir kaç durumdan bahsedelim. Sağlıklı bir ağız için bakımların yanı sıra beslenme ve diş hekimi kontrollerinize muhakkak dikkat etmelisiniz. Kalsiyum ve B vitamini bakımından zengin besinleri tüketmek ağız sağlığınız için oldukça önemlidir. Şekerli gıdalar ve asitli içecekler ise özellikle uzak durmanız gerekenlerin başında geliyor. Meyve suları ise meyve asidi ve şeker barındırdıkları için sanıldığı kadar masum değildirler. Bu içecekleri dişlerinize direkt temas ettirmeden pipetle tüketmeniz en doğru yöntem olacaktır. Aynı zamanda çay ve kahve tüketiminizi de minimuma indirgemeye özen gösterin. Dişlerinizin beyazlığını kaybetmenize sebep olacak en temek faktörlerden biri bu içeceklerin gereğinden fazla tüketilmesidir. Tüm bunlarla beraber düzenli diş hekimi kontrolleri de oldukça önemlidir. Çünkü dişler ve ağız yapısı beslenme ve bakımın yanı sıra genetik faktörlerle de şekillenen bir olgudur.

Gelelim rutin haline getirmemiz gereken ağız bakımında dikkat edilmesi gerekenlere. Tabi ki en temel adım günde iki kere dişleri fırçalamakla başlar. Sabah ve akşam olmak üzere muhakkak iki kere dişlerinizi fırçalamalısınız. Elektronik fırçalar yüzde yüze kadar daha fazla plak temizledikleri için hekimler tarafından önerilmektediler. Bunun yanı sıra dişi ipi kullanımı da çoğunlukla atlanan ancak oldukça önemli bir adımdır. Dişlerinizde kalan artıklardan diş ipi sayesinde kolaylıkla kurtulabilirsiniz. İhtiyacınıza yönelik ağız bakım sularını da bu rutine dahil edebilirsiniz. Son olarak dudak balmlarını bu bakımlar sonrasında kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Nemlendirilmiş dudaklar da ağız bakımının olmazsa olmaz adımlarından birisidir.

Yüzünüzdeki gülümseme hiç eksik olmasın.

Daha Fazla Gönderi

0 yorum

Bir yorum yazın

Bütün blog yorumları yayınlanmadan önce kontrol edilmektedir

Mağazamızda arayın