150 TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Tıraş Sonrası Erkek Bakım Seti Nasıl Kullanılmalıdır?

21 Nisn 2019 tarihinde gönderildi

Erkek cildinin yağ ve nem dengesi tıraş öncesinde ve sonrasında farklılık göstermektedir. Normalden daha kuru veya yağlı bir cilde sahip olabilirsiniz, ancak cildinizin tıraş esnasında doğru ürünler kullanmazsanız tahriş olacağı kesindir. Bu nedenle tıraş sonrası bakım uygulamaları da cildinizin tıraş esnasında maruz kalacağı tahrişi ve yorgunluğu alması açısından en son ve önemli adımdır. Özellikle bu adımda kullanacağınız ürünler cildinize nem dengesi sağlayarak tıraş sonrası cildinizde oluşmuş olan cilt dengesizliklerinden sizi kurtarmalı ve tahriş ve yaralanmaların etkisinin azalmasını sağlamalıdır. Sizler için derlediğimiz tıraş sonrası erkek bakım seti ve genel tıraş ürünleri nasıl kullanılmalı yazımız umarız aydınlatıcı olur. Siz de bu parametreleri göz önünde bulundurursanız, daha sağlıklı bir tıraş işlemi geçirmiş olursunuz. Tıraş sonrası erkek bakım seti nasıl kullanılmalıdır yazımızı okumadan önce de, En Uygun Erkek Bakım Seti Nasıl Seçilir? yazımıza göz atarak erkek bakımı yolunda almanız gereken ürünleri ve bakım setlerini inceleyebilirsiniz.

erkeklericintirasonerileri

Sakal Tıraşı Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sakal tıraşı, bir erkeğin kendi kendine uyguluyor olması durumunda cilt bakımına en büyük tehdit olabilir. Sakal tıraşı olmadan önce, cildinizi nemlendirmeli, sakallarınızı mümkünse bir banyo sonrası kesmelisiniz. Sakallarınızın olabildiğince yumuşamış olması, doğru bir jilet ve tıraş jeli, köpüğü seçimi çok önemli parametrelerdir. Sakal tıraşı esnasında jileti sakallarınızın çıkış yönüne doğru uygulamanız olası kıl dönmelerinin ve kesiklerin önüne geçecektir. Sakal tıraşını olabildiğince hızlı bitirmelisiniz, sakal tıraşı sonrası da bir losyon veya nemlendirici krem kullanmalısınız.

Tıraş Sonrası Ürünlerde Alkol Ve Mentol

Alkol ve mentol, cilde çok rahatsızlık veren ürünler. Ancak pek çok bakım ürününde bulunmaktalar, peki alkol ve mentol içeren ürünleri bu kadar tehlikeli hale getiren ne? Alkol, cildinizin sahip olduğu nem ve yağ tabakasını tamamen söküp atarak cildinizi kurutur. Örneğin tıraş sonrası ürünler, losyonlar alacaksanız, alkol içermediğinden emin olun. 

erkeklericintirassonrasibakim

Tıraş Sonrası Nemlendirici Krem

Tıraş sonrası nemlendirici kremler, cildinizin ihtiyacı olan nem dengesini sağlama konusunda yardımcı olurlar. İçerdikleri iyileştirici özelliğe sahip Allentoin gibi özel maddeler sayesinde de tahrişlerin oldukça hızlı bir biçimde iyileşmesini sağlarlar. Eğer hassas bir cildiniz varsa mutlaka cilt tipinize uygun bir tıraş sonrası nemlendiricisi kullanmalısınız. Hassas ciltler için nemlendirici krem, kolonyaya göre daha tercih edilebilir bir ürün grubudur.

Tıraş Sonrası Kolonyası

Tıraş sonrası kolonyalar, tıraş olduktan sonra cildinize ferahlık ve tazelik hissi verirler, içeriklerine göre antibakteriyel olabilirler ve cildinizin rahatlamasını sağlarlar. Doğru bir tıraş sonrası kolonyası, tahriş ve kesiklerden kaynaklanan enfeksiyonların önüne geçebilir.

tirassonrasibakimsetikullanim

Sakal Serumu Ne Zaman Uygulanır?

Sakal serumları, deri altındaki sakal köklerine ulaşmaları gerektiğinden, sakal tıraşı sonrasında temiz cildinize uygulanmalıdır. Sakallarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız sakal serumu uygulamasını sakallarınızı kestikten sonra yapmalısınız.

erkeklericinsakaltirasisonrasibakim

Bu yazımızda sizler için tıraş sonrası bakım ürünlerinin nasıl kullanılacağı hakkında bilgileri paylaşmaya çalıştık. Her türlü erkek bakım ürününü Kozmoguru üzerinden kolayca satın alabilir, bize herhangi bir sorunuz olursa yorum kısmında belirtebilir ve kolayca ulaşabilirsiniz. Erkek bakımıyla ilgili daha çok bilgi almak için Kendi Kendinize Uygulayabileceğiniz Erkek Bakım Önerileri yazımıza da göz atabilirsiniz.

Daha Fazla Gönderi

1 yorum

  • Refik sutsurup: April 25, 2019

    Daha önce tiras sonrası hiçbir urun kullanmiyodum sadece su ile durulayıp geçiyordum ancak cildime haksızlık ediyorum sanırım. Sitenizdeki losyonu deneyeceğim:)

Bir yorum yazın

Bütün blog yorumları yayınlanmadan önce kontrol edilmektedir

Mağazamızda arayın