150 TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Makyaj Temizleme Ürünleri Neden Dikkatlice Seçilmelidir?

06 Nisn 2019 tarihinde gönderildi

Makyaj yapmak kadınların vazgeçilmezleri arasındadır ama makyajın temizlenmesi de oldukça önemlidir ve çoklu adımlardan oluşan zahmetli bir süreç olarak görünür. Bundan dolayı yoğun geçen bir günün ardından makyaj temizlemek size çok zor gelebilir. Makyaj temizlenmediğinde neler olacağını bilmek, makyajın nasıl temizleneceğini öğrenmek ve makyaj temizleme ürünlerini seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmek bu zorlu süreçte oldukça işinize yarayacaktır. :)

Makyajınızı Temizlemezseniz Nasıl Sorunlarla Karşılaşırsınız?

 1. Makyaj ürünleri ciltte kir ve sebum üretilmesi için oldukça iyi bir ortam hazırlar bu da bakteri oluşumuna neden olur.
 2. Bakteriler gözeneklere yerleşir bu da siyah nokta ve sivilce oluşumuna sebep olur.
 3. Gözlerde arpacık ve dudaklarda uçuk çıkmasına sebep olur.
 4. Gözeneklerde biriken kirler cildin daha erken yaşlanmasına sebep oluyor.

Makyaj Nasıl Temizlenmeli?

Makyajınızı temizlerken cildinizi tanıyor olmanız oldukça önemli. Cilt tipinizin kuru, karma veya yağlı cilt tiplerinden hangisine sahip olduğuna karar verdikten sonra ona uygun temizleme teknikleri uygulayabilirsiniz. Makyajı temizlemeye gözden başlamak doğru bir tercih olacaktır. Önce göz makyajını silmezseniz yüzünüze yıkarken akan göz makyajınız işinizi zorlaştıracaktır. Ayrıca göz makyajı temizlemek için özel temizleme ürünleri kullanılmalıdır. Göz makyajınızı temizledikten sonra fondöteni temizleye geçilebilirsiniz. Son olarak dudak makyajı silinmelidir. Çoğu kadın makyajını temizlese bile ruju ile uyuyor bu oldukça yanlış bir davranıştır çünkü dudak da en az göz kadar hassas bir bölgedir. Daha sonra temizleyici ve tonikler ile cilt temizlenmelidir. Bu işlemlerden sonra da cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. Bunları ılık su ile yapmanız cildinizi rahatlatacaktır fakat bu işlemler bittikten sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkamanız tonik etkisi oluşturacaktır ve gözeneklerinizin sıkılaşmasına yardım edecektir.

     

Makyaj Temizleme Malzemeleri Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 1. Kuru ve sert kimyasallar içeren ürünlerden uzak durun.
 2. Formaldehit ve aromatik yağ barındıran ürünleri tercih etmeyin.
 3. Aldığını ürünün pH değerinin 5.5 olmasına dikkat edin.
 4. Alkol içermeyen ürünler kullanın alkol cildin kurumasına sebep olur.

Makyaj Temizleme Ürünleri Neden Dikkatli Seçilmelidir?

Size makyajınızı doğru temizlemeniz ve dikkat etmeniz gerekenler konusunda bilgi vermeye çalıştık. Bunlara dikkat edilmediği takdirde ve yanlış ürünler kullanıldığında cildinizin aşırı derecede kurumasına ve tahriş olmasına sebep olabilirsiniz. Ayrıca cildinizin yağ ve nem dengesinin de bozulmasına da yol açabilirsiniz. Kadınlar genelde makyajını temizlediklerini düşünür ama tek yaptıkları şey sadece cildin yüzeyindeki makyajı silmektir hatta bazen silerken gözenekleri kendileri daha çok kapatırlar. Sizin için seçtiğimiz makyaj temizleme ürünlerini aşağıda görebilirsiniz.

     

    

Bu yazımızda Kozmoguru Ekibi olarak size makyajınızı doğru bir şekilde nasıl temizlemeniz gerekeceğini ve doğru ürün seçmenin önemini anlatmaya çalıştık. Siz de makyajınızı doğru bir şekilde temizlemek istiyorsanız sayfamızdaki ürünlerin içeriklerini inceleyip kendinize uygun olanları tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 

Daha Fazla Gönderi

1 yorum

 • Ayça: April 17, 2019

  Bundan sonra kesinlikle anlattıklarınıza dikkat ederek ürünleri seçeceğim 😊😊

Bir yorum yazın

Bütün blog yorumları yayınlanmadan önce kontrol edilmektedir

Mağazamızda arayın