150 TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

03 May 2019 tarihinde gönderildi

Hepimiz yüzümüzdeki gözeneklerin genişlemesinde çok korkarız ve çok kötü bir görüntü oluşacağı için endişeleniriz. Gözeneklerin büyümesi sadece görüntü açısından değil cilt sağlığı açısından da oldukça önemlidir. Bu yüzden öncelikle gözeneklerin büyümemesi için çaba sarf etmemiz  gerekir.Eğer gözenekler genişlemeye başladıysa bunun da önüne geçmenin ve gözenekleri sıkılaştırmanın bir çok yolu var tabi ki. Gözenek sıkılaştırıcı maskeler, tonikler peelingler bunlardan sadece bir kaç tanesidir.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Nasıl Kullanılır?

Gözenekler cildin nefes almasını sağlarlar ve cilt nefes alabildikçe canlı ve sağlıklı görünür. Bu gözeneklerde biriken şeyler gözeneklerin tıkanmasına ve genişlemesine sebep olur. Yani gözenekleri sıkılaştırmak için cildi temiz tutmak ve gözeneklerde biriken şeyleri temizlemek oldukça önemlidir. Gözenek sıkılaştırıcı maskeleri kullanırken dikkat etmeniz gereken şeyleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Maskeyi uygulamadan önce yüzünüzü yıkamalısınız.
  2. Kullanacağınız maskeyi göz çevrenize gelmeyecek şekilde uygulamalısınız.
  3. Uygulama süresini aşmadan yıkamanız önemli.
  4. Soğuk su ile yıkarsanız bu şekilde de şok etkisi yaratacağınız için cildiniz daha canlı görünür. 
  5. Cildinizi temizlerken aynı zamanda  besleyen maskeler tercih ederseniz daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz.
  6. Maskeden sonra cildiniz kuruyabilir o yüzden cilt tipinize uygun nemlendirici kremler kullanırsanız cildinizin kuruma ihtimalini de ortadan kaldırmış olursunuz.  

Sizin için seçtiğimiz gözenek sıkılaştırıcı ürünleri aşağıda bulabilirsiniz.

     
              

Gözenek Sıkılaştırıcı Maskenin Faydaları Nelerdir?

Hem görüntü açısından hem de cilt sağlığı açısından gözeneklerin genişlemesi sorun yaratır. Gözeneklerde biriken şeyler ciltte sivilcelenmeye, enfeksiyona ve cildin aşırı derecede yağlanmasına sebep olur. Bu cilt sorunları birbirini tetiklediği için ileri de daha büyük sorunlara sebep olabilir. Bu sorunların önüne geçmenin yolu da oldukça basit cilt temizliğine dikkat etmek ve düzenli zaman aralıkları ile maske vb uygulamalarını yapmaktır. Cildinizdeki gözenekleri sıkılaştırmanıza yardımcı olurken aynı zaman da cildinizi de besleyen ürünleri sizin için bir araya getirdik.

               

Bu yazımıza sizlere gözenekleri sıkılaştırmanız için neler yapmanız gerektiğini, gözenekleri sıkılaştırmak için kullanılan maskelerin faydalarını ve gözeneklerin neden genişlediğini anlatmaya çalıştık. Eğer siz de böyle sorunlar yaşıyorsanız hemen İnternet  sayfamızdan gözenek sıkılaştırıcı maske ,peeling ve tonik gibi ürünleri inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Gönderi

0 yorum

Bir yorum yazın

Bütün blog yorumları yayınlanmadan önce kontrol edilmektedir

Mağazamızda arayın