150 TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Cilt Bakımında Neden Doğal Ürünler Kullanılmalıdır

09 Nisn 2019 tarihinde gönderildi

Ekoloji, vegan ve sürdürülebilirlik gibi kelimelerin trend haline geldiği şu günlerde kozmetik dünyasında da doğal cilt bakım ürünü üretmek de kullanmak da önem kazanmaya başladı. Peki, bu doğal cilt bakım ürünü denen şey nedir, onu kullanmak gerçekten önemli mi, neden önemli gibi sorularınıza cevap olması için sizlere bu içeriğimizi hazırladık. Keyifli okumalar. :) 

Doğal Cilt Bakım Ürünü Nedir?

İçerisinde sülfat, paraben, alüminyum, koku katkısı, parafin, sentetik boya, talk gibi kimyasal maddeler bulundurmayan çoğunlukla bitkisel kökenli Ecocert ya da Cosmébio sertifikalı organik cilt bakım ürünleridir.

       dogalciltbakımurunu   dogalbakımurunu

Doğal Cilt Bakım Ürünü Kullanmak Gerçekten Önemli mi?

Evet önemli. Yapılan araştırmalar kadınların günde ortalama 168 erkeklerin ise günde ortalama 85 civarında kimyasal maddeyi vücutlarına aldığını gösteriyor. Eğer detoks yapmıyor ya da ciddi oranda su içmiyorsanız bu kimyasal birikimleri vücudunuzdan atamaz iç organlarınızın sağlığını bozmasına yol açabilirsiniz. İşte tam da bu yüzden doğal cilt bakım ürünleri kullanmak oldukça önemli. 

 Doğal Cilt Bakım Ürünü Kullanma Sebepleri

Alerjik Reaksiyonlar

Özellikle hassas cilt tipine sahip insanlar birçok kimyasaldan kolayca etkilenebilmektedir. Ciltleri bu kimyasallara alerji beslediği için kızarmakta ve tahriş olmaktadır. Ancak doğal cilt bakım ürünlerinde bu ihtimal çok daha düşüktür. Bu alerji ihtimaline karşı doğal cilt bakımı ve doğal saç bakımı yapmak, doğal makyaj ve doğal makyaj temizleme ürünleri kullanmak oldukça önemlidir.

            allergyskin   dogalbakımurunu
 

Bağışıklık, Sinir ve Üreme Sistemi

Doğal cilt bakım ürünleri kullanmak sağlıklı vücut demek çünkü kullandığımız cilt bakım ürünlerinin %60’ ı vücut tarafından direk emilebilmektedir. Emilen kimyasallar kan dolaşımımıza karışarak iç organlarımızda birikir ve bağışıklık sistemini zayıflatmaya başlar. Fazla ve atılamayan kimyasal ve toksik maddeler sadece bağışıklık sistemini değil sinir sistemini ve hatta üreme sistemini de olumsuz etkilemektedir.

Psikoloji

Yeşil rengi gördüğümüzde bile bir ferahlık duyarız. Aslında doğal ürün kullanmak da siz farkında olmasanız bile sizi iyi hissettirir. Vücudunuz için iyi bir şey yaptığınızı düşünüp mutlu olursunuz. Doğal cilt bakım ürünü kullanmanın bu çikolata yeme etkisi dışında bir de psikolojinizi ve günlük modunuzu etkilediğini biliyor muydunuz? Şöyle ki, doğal olmayan ürün kullanarak vücutta kimyasal birikimine sebep olduğumuzu söylemiştik. Bu biriken toksik maddeler insanda strese sebep olur. Yani aslında gün içinde modunuzun düşmesine anlam veremiyorsanız sebebi bu kötü kalpli kimyasallar olabilir. Doğal ürün kullanın serotonin (mutluluk hormonu) salgılayın. :)

   dusukmod    kokuduyarlılıgı

Koku

Doğal olmayan cilt bakım ürünleri bünyesinde barındırdığı zararlı kimyasallar nedeni ile hoş olmayan kokulara sahiptir. Bu kötü kokuları bastırmak için ürünlerin içine ekstra kokular eklenir. Bu kokular da hem daha fazla kimyasal hem de daha fazla zarar demektir. Özellikle koku duyarlılığı olanlar için bu eklemeler ürünleri kullanışsız hale getirmektedir.

Çevreye zarar vermemek

Doğal olmayan cilt bakım ürünlerinin barındırdığı kimyasallar insan sağlığına zarar verdiği gibi doğaya da oldukça zarar vermektedirler. Çünkü bu kimyasal maddeler doğada çözünmezler ya da çözünme süreçleri uzundur. İçindekiler kadar ambalajları da doğa dostu olmayan cilt bakım ürünleri tercih edilmemelidir. Bunun yerine geri dönüştürülebilir ambalajlı ürünler kullanılmalı ve çevreye verilen zarar azaltılmalıdır.

Bu içeriğimizde sizlere doğal cilt bakım ürünleri kullanmanın nedenleri hakkındaki bilgileri derlemeye çalıştık. Umarız faydalı olabilmişizdir.

İlginizi Çekebilir: Makyaj Temizleme Ürünleri Neden Dikkatlice Seçilmelidir?

 

 

Daha Fazla Gönderi

4 yorum

 • Gülnisa kaşgarlı: April 09, 2019

  Ay benim de kokuya alerjim var o yüzden hep dogal cilt bakım ürünlerini tercih ediyorum, doğru demişsiniz.

 • Esra Demir: April 09, 2019

  Çok yararlı bir yazı olmuş :) 👍🏻

 • Abdüllatif : April 09, 2019

  Çok faydalı bir yazı olmuş. Cilt malzemelerine mesafeli bakıyordum. Galiba ön yargımı kırmamın vakti gelmiş

 • Merve İslam: April 09, 2019

  Organik cilt bakım ürünlerinin önemini anlamamız gerekiyo gerçekten de artık!

Bir yorum yazın

Bütün blog yorumları yayınlanmadan önce kontrol edilmektedir

Mağazamızda arayın